Mis on 5G ja miks tasub uue põlvkonna tooteid juba täna osta? Pikk versioon

20.02.2023
 
Mis on 5G? Ja mida suudab see teha, mida 4G ei suuda? Millist mõju avaldab see IIoT maailmale? Kuna uue põlvkonna lairiba mobiilsidevõrkude koidik on juba kohal, on aeg hakata nendele küsimustele vastama ja oma ühenduvuse valdamist tasandama

5 on uus 4. Üks esimesi verbe, mis seostub interneti kasutamisega, on surfamine. Kui meri on veetilkade võrgustik, siis internet on andmebittide võrgustik. Nagu surfajad surfavad ühenduvuse merel, oleme me juba mõnda aega ratsutanud 4G lainel; piisavalt kaua, et teada, kui kaugele saame sellega oma piire ajada. 5G (G nagu põlvkond) on kõige elementaarsemal tasemel suurem laine, mis võimaldab paremaid ja lahedamaid surfitrikke.

Mis teeb selle "laine" paremaks?

Põhimõtteliselt kasutab 5G uut raadioliidest (NR) ja põhineb ortogonaalsel sagedusjaotusega multipleksimisel (OFDM), mis on meetod digitaalsignaalide moduleerimiseks eri kanalites, et vähendada häireid. Samuti kasutab see mmWave, alla 6GHz ja laiemat ribalaiust kui 4G ning võib katta sagedusi kuni 39GHz, kuid tulevikus peaks see kasutama kandesagedusi kuni 71GHz. Kõige selle tulemuseks on kiirem võrk, millel on suurem läbilaskevõime ja väiksem latentsus.

Et seda võrrelda, võib 5G-süsteem saavutada ühekohalise millisekundi pikkuse latentsuse. Mitme Gbit/s kiirus on vaid üks funktsioon, mis saab uuenduse, teised hõlmavad liikuvust, läbilaskevõimet ja muud. Võib väga hästi öelda, et 5G sulgeb lõhe traadiga ja traadita võimekuse vahel - midagi, mida 4G lihtsalt ei suutnud saavutada.
 
Teltonika Networks'i esimesed 5G-seadmed on uus ruuter RUTX50 ja gateway TRB500. Uusi 5G-seadmeid saab kasutada ka 4G-võrgus, ootamata järgmise põlvkonna võrgu valmimist. Seega osta juba täna tulevikukindlalt!

"5G ajastu on algamas. Meie uued tooted võimaldavad senisest kiiremat andmeside kiirust, pakuvad suuremat töökindlust ja vähendavad oluliselt latentsust. 5G-toodete kasutusalad on laiad, sest praktiliselt enamik lahendusi läheb tulevikus üle 5G-le ja ettevõtted valmistuvad selleks juba praegu. Need tooted töötavad hästi ka 4G-võrkudes, seega tasub 5G-seadmeid valida juba praegu võrguinfrastruktuuri ehitamisel. See aitab tulevikus vältida ootamatut väljavahetamist ja suuri kulusid, mida me nägime 3G-võrgu sulgemise ajal," ütles Teltonika Networks'i tegevjuht Giedrius Kukauskas.

Võrreldes 4G-seadmetega on uus RUTX50 ruuter ja TRB500 gateway palju paremad, pakkudes oluliselt suuremat andmeedastuskiirust, laiemat ribalaiust ja minimaalset latentsust. Näiteks kui mõnedel 4G-toodetel on kiirus mõnisada megabitti sekundis (Mbps), siis 5G-toodetel on mitme gigabiti (Gbps) kiirus.

Ettevõtte insenerid arendasid mõlemad tooted välja umbes 1,5 aasta jooksul. See oli ressursimahukas protsess, et selgitada välja, mida turg vajab, ja valida õiged komponendid. Ülemaailmne kiibikriis tekitas ka täiendava väljakutse pidada kinni kavandatud projekti tähtaegadest. Seadmete testimine toimus koostöös teiste telekommunikatsiooniettevõtetega Bitė Lietuva ja Telia Lietuvaga.

 
Tööstuslik 5G LTE Wifi Ruuter
Tööstuslik 5G LTE Gateway
 
5G TOOTED LEIAD SIIT
Vaata videot Teltonika uutest 5G seadmetest!
Instagram YEInternational AS
Webshop
Source: YE International marketing registry. Privacy Policy.

Update your preferences or unsubscribe.

YEInternational AS
Sõpruse pst 259, Tallinn, 13414
Telefon +372 659 3600
Faks +372 659 3601
Email:
info@yeint.ee
Internet: yeint.ee
Kontaktid
Abi ja Info
Meie brändid
Uudiskiri
Kampaaniatooted
Uued tooted
Leiunurk
Pakikapid